Nazwa: Flucontrol Hot
Postać: prosz.do sp.rozt.doust.
Dawka: 1g+0,01g+4mg
Opakowanie: 8 sasz.a 5,5g
Skład: Paracetamol 1000 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian chlorfenaminy 4 mg.
Działanie: Fluocontrol HOT to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy - substancji przeciwhistaminowej która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.
Wskazania: Wskazania do stosowania:Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.
Przeciwwskazania: Produktu leczniczego nie należy stosować: w nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, u pacjentów z chorobami wątroby (z niewydolnością wątroby lub bez) lub wirusowym zapaleniem wątroby (zwiększone ryzyko hepatotoksyczności), w nadczynności tarczycy, w nadciśnieniu tętniczym, w ciężkich chorobach sercowo-naczyniowych (takich jak choroba wieńcowa, dławica piersiowa) w ciężkiej niewydolności nerek, w tachykardii, u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), w jaskrze, w zaburzeniach rytmu serca.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:1 saszetka co 6 do 8 godzin to jest trzy lub cztery razy na dobę.