Nazwa: Gripex Hot Max (HotActiv Forte)
Postać: prosz.do sporz.roztw.
Dawka: (1g+100mg+12,2mg)/sasz.
Opakowanie: 12 sasz.
Skład: 1 saszetka zawiera:substancje czynne: paracetamol 1g, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg
Działanie: Jest to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrażniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.
Wskazania: Wskazania do stosowania: Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.
Przeciwwskazania: Nie stosować leku: • jeśli wcześniej występowały objawy uczulenie an którykolwiek składnik leku,• jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy,• w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków• w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,• w czasie przyjmowania zydowudyny,• u dzieci w wieku poniżej 12 lat,• w okresie ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody.